شهر ارومیه

چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند

چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند

چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند؟شهر ارومیه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری را در کشور عزیزمان ایران دارد با نقلستان همراه باشید تا بهترین مکان های تفریحی را و ما در این مقاله به دنبال پاسخی جامع و کامل برای چرا به ارومیه پاریس ایران میگویندهستیم.

جاهای باکلاس ارومیه

 • کاظم خان داشه
 • پیست اسکی خوشا کوه
 • غار تمتمان
 • دریاچه ارومیه
 • آبشار شملکان
 • چشمه آبگرم هفت آباد
 • پل قویون
 • آبشار سوله دوکل
 • دریاچه مارمیشو
 • کوه دالامپر
 • دریاچه شهر چایی

چرا به ارومیه پاریس ایران گفته می شود

شهر ارومیه جزء برترین های جاذبه و گردشگری های جهان شناخته شده است.حال ما قصد داریم برای عزیزان توضیح دهیم که چرا  به این شهر ایران پاریس گفته می شود. یکی از دلایل اصلی این شهرت پل بزرگ قویون می باشد.این پل با زیر گذر و رو گذر های بزرگ باعث زیبایی شهر ارومیه شده است و یکی از بهترین جاهای دیدنی دریاچه ارومیه کاضم خان داشی می باشد ما پیشنهاد می کنیم عزیزانی که  قصد سفر به شهر ارومیه را دارند حتما از دریاچه ارومیه و از کاضم خان داشی دیدن فرمایند در اواخر یک شهر بازی  بسیار بزرگی در چی چیست ارومیه درست کرده اند که این مکان هم می توان گفت ارومیه را به این شهرت رسانده است شهر بازی چی چست یکی از بزرگترین شهر بازی های خاورمیانه می باشد که این شهر بازی را طوری طراحی کرده اند که حالت شهر پاریس را دارد، شما عزیزان همچون میتوانید از طریق” اینستاگرام نقلستان “مارا دنبال کرده و اطلاعات مفید و خوبی را دریافت کنید.

چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند

شهر چایی ارومیه

رودخانه‌ای خروشان با نام شهر چای در همسایگی شهر ارومیه جریان دارد. در حدود ۱۲کیلومتری جنوب غربی ارومیه، سدی بزرگ بر روی شهر چای احداث شده است. این سد در بالادست ارومیه قرار دارد. جالب است بدانید فاصله سد تا شهر ارومیه به اندازه‌ای کم است که کارشناسانِ جلوگیری از بحران‌های طبیعی درباره ایجاد سیلاب ناشی از شکست سد، هشدار داده‌اند. به لطف فاصله کم سد تا شهر، وسیله ایاب‌و‌ذهاب برای رسیدن به سد مهیاست رودخانه شهر چایی از وسط شهر عبور می کند یعنی می توان گفت یکی از دلیل های زیبایی شهر ارومیه زودخانه سد شهر چایی می باشد. ما برای عزیزانی که به شهر ارومیه سفر می کنند پیشنهاد می کنیم از سوغات لذیذ این شهر هم تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند و اون عزیزانی هم که می خواهند از سوغات ارومیه تهیه بکنند می توانند از طریق خرید نقل ارومیه سوغات ارومیه تهیه کرده و نوشان بکنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

1 دیدگاه در “چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند

 1. ارومیه قلب آذربایجان ❤ گفت:

  ارومیه قلب آذربایجان ❤
  به دیار آذربایجان ارومیه شهر والیبالی و والیبال نشین خطه آذربایجان دومین شهر ترک نشین ایران بعد از شهر برادر و قارداش تبریز ❤شهر شهیدان باکری ها و امینی ها، شهر کاپیتان تیم ملی والیبال سعید معروف، شهر والیبالی و پایتخت والیبال آذربایجان ، شهر عاشیق های آذربایجان، شهر مهد و فرهنگ و قلب ابدی آذربایجان خوش آمدید ❤
  آذربایجان دیارنا گوزل اورمیه شهرینه چوخ خوش گلیبسیز ❤
  به دیار آذربایجان شهر زیبایی ارومیه خیلی خوش آمدید ❤
  ما آذربایجانی ها بخصوص اورمیه ای ها به ترکی ( اورمولوها) خونگرمو مهمان نوازیم ❤

  یاشاسین ایران ❤
  یاشاسین آذربایجان ❤
  یاشاسین اورمیه ❤
  یاشاسین نقلستان ❤

  URMİA ❤AZERBAYCAN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *