خواص عرقیات

خواص عرق کاسنی

خواص عرق کاسنی

امروز در این مقاله خواص عرق کاسنی و نحوه مصرف آن را برای شما عزیزان به صورت کامل توضیح خواهیم داد. برای کسب اطلاعات و آموزش مصرف عرق کاسنی با نقلستان تا انتهای مقاله همراه باشید…

خواص و نحوه مصرف کاسنی

عرق گیاهی کاسنی دارای خواص های بی شماری می باشد، چند مورد از خواص عرق کاسنی عبارتند از:

 • درمان کبد چرب
 • کاهش وزن
 • درمان جوش صورت
 • تسکین درد معده
 • رفع قند خون
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • تسکین درد قاعدگی بانوان
 • درمان زردی نوزاد
 • درمان استرس

حال با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا نحوه مصرف و توضیحاتی بیشتر در رابطه با خواص های این عرق معجزه آسا اطلاعت مفیدی را برای شما هم میهنان عزیز ارائه دهیم.

برای” خرید عرق کاسنی ” اصل می توانید از طریق لینک مربوطه اقدام کنید!

1.درمان کبد چرب با عرق کاسنی

اگر که به دنبال پاکسازی کبد چربتان هستید، ما برای شما عزیزان پیشنهاد می کنیم حتما از عرق گیاهی کاسنی مصرف کنید.کاسنی می تواند التهاب کبد را به شیوع خوبی کاهش دهد، کسانی خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد که می تواند برای کاهش استرس اکسیداتیو و آسیب‌های اکسیداتیو در کبد کمک بسزایی کند. کاسنی گیاهی دارویی است که به تنهایی می تواند بر سطح چربی های ناشی و اشباع شده و تری‌گلیسرید در کبد کمک کند.با ما همراه باشید تا نحوه مصرف عرق کاسنی برای کبد چرب را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

طریقه مصرف عرق کاسنی برای کبد چرب

برای طرز تهیه و مصرف عرق کاسنی برای درمان کبد چرب خودتان می توانید کاسنی را با عرق گیاهی شاتره مخلوط کرده و قبل از هر وعده غذایی به میزان یک لیوان میل کنید. به مدت زمان یک ماه هر روز این روش را استفاده کنید و تاثیر را در خود احساس خواهید کرد. برای دیگر خواص ها و نحوه مصرف ها تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

2.کاهش وزن با کاسنی

برای لاغری و کاهش وزن می توانید از عرق گیاهی کاسنی میل کنید.کاسنی برای چربی های پهلو هم تاثیر زیادی دارد، چرا! چونکه عرق گیاهی کاسنی دارای اینولین است این عملکرد باعث کم شدن اشتها نقش بسیار خوبی دارد و کمک می کند که مصرف غذایی شما به حدقل برساند. اینولینی که در عرق کاسنی موجود می باشد به دلیل داشتن خاصیت ژل مانند و طعم شیرین ،می تواند جایگزین قند و چربی در رژیم غذایی افردا شود پس مصرف عرق کاسنی به کاهش وزن افراد کمک بسزایی می‌کند و تاثیر بسیار خوبی برای لاغری شکم و پهلو دارد.برای آموزش طریقه مصرف عرق کاسنی برای لاغری شکم و پهلو می توانید ادامه مقاله را مطالعه کنید.

خواص-عرق-کاسنی

طریقه مصرف عرق کاسنی برای لاغری

برای لاغری شکم و پهلو خودتان می توانید عرق کاسنی را صبح ناشتا قبل از میل صبحانه روزانه یک یوان میل کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید روی کلمه کلیدی کلیک کنید و اطلاعات بیشتری را کسب کنید: عرق کاسنی برای لاغری شکم

3.درمان جوش صورت با عرق کاسنی

عرق کاسنی برای رفع جوش های صورت مفیده یا نه! بله عرق گیاهی کاسنی برای درمان جوش های صورت و بدن بسیار مفید می باشد. هم میهنان عزیز اگر چه کبد شما به صورت مرتب پاکسازی بشود پوست شما بسیار تمیز و پاک می شود، اکثرا بسیاری از جوش های قرمز رنگ از طریق چربی صورت و گرمی به وجود میاد، عرق گیاهی کاسنی طبع سردی دارد و این به شما کمک می کند که طبع بدن شما معتدل شود و جوش های قرمز رنگی که داشتید درمان شوند. برای طرز مصرف عرق گیاهی کاسنی قسمت پایین را مطالعه کنید. همچین برای کسب اطلاعات بیشتر راجب کاسنی برای جوش صورت می توانید مقاله اختصاصی را مطالعه کنید| عرق کاسنی برای جوش

خواص-عرق-کاسنی

نحوه مصرف کاسنی برای جوش

نحوه مصرف کاسنی برای درمان جوش های مظر بدن می تواند صبح ناشتا و قبل خواب یک لیوان همراه با عرق گیاهی شاتره مخلوط کنید و میل کنید.این عمل باعث می شود که شما روز به روز جوش هایی رو که روی صورت دارید را ناپدید کند. همچنین به خاطر داشته باشید که عرق گیاهی کاسنی را با عرق شاتره مخلوط کنید تا نتیجه دهی خوبی را به شما بدهد.

4.کاسنی برای تسکین درد معده

یکی از بهترین خواص های عرق کاسنی می تواند برای تسکین درد معده باشد.کاسنی برای گوارش بهترین گیاه می باشد که حاوی اینولین و یک پری بیوتیک مقوی است، پری بیوتیک دسته ای از باکتری های مفید برای بدن هستند که از اینولین ها برای برخی از موارد ناشی از نارحتی ها و مشکلات روده و معده استفاده می شوند، بنابرین اینولین میزان اسید را در دستگاه‌های بدن کاهش می‌دهد. برای تسکین درد معده می توانید از عرق گیاهی کاسنی روزانه استفاده کنید.

خواص-عرق-کاسنی

نحوه مصرف کاسنی برای درد معده

عرق کاسنی را می توانید روزانه یا یک روز در میان مورد استفاده قرار دهید. برای مصرف کاسنی می توانید آن را با کمی آب ترکیب کنید و روزانه یک لیوان قبل میل ناهار مصرف کنید.

5.عرق کاسنی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

بهترین روش تقویت سیستم ایمنی بدن می تواند از روش های گیاهی باشد.عرق گیاهی کاسنی یک از بهترین گزینه ها می باشد که می توانید برای تقویت سیستم ایمنی بدن خودتون مورد استفاده قرار دهید، ویتامین های موجود در کاسنی همچون  می توان به ویتامینc سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود، برای تقویت سیستمی ایمنی بدنتان می توانید از عرق کاسنی استفاده کنید… نحوه مصرف عرق کاسنی را در پایین مقاله از دست ندهید.

 نحوه مصرف کاسنی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

همانطور که در قسمت بالا گفتیم عرق کاسنی برای افزایش سیستم ایمنی بدن بسیار مناسب و مفید می باشد. مصرف عرق کاسنی برای تقویت سیستم ایمنی بدن در زمان های متفاوتی می باشد که یکی از آن ها می تواند صبح ناشتا باشد، مصرف کاسنی صبح ناشتا یک لیوان می تواند به برای تقویت  سیستم ایمنی بدن بسیار مناسب باشد.

6.تسکین درد قاعدگی بانوان با عرق کاسنی

عرق گیاهی کاسنی از آن دسته عرقیاتی است که می تواند برای تسکین درد قاعدگی زنان کمک بسیار خوبی بکند.کاسنی خاصیت ضد التهابی دارد و مصرف عرق کاسنی باعث می شود در دوران قاعدگی کاهش درد های ناشی از درد شکمی و رفع درد های دیگری باشد.همچنین مصرف عرق گیاهی کاسنی موجب رفع استرس و اضطراب می شود، این عمل باعث می شود تعادل هورمن ها منظم باشد و درد دوران قاعدگی را به حداقل می رساند. برای نحوه مصرف کاسنی برای تسکین درد قاعدگی را قسمت پایین مقاله را مطالعه کنید. همچین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله اختصاصی نقلستان را مطالعه کنید.| عرق کاسنی برای رحم |

خواص-عرق-کاسنی

نحوه مصرف عرق کاسنی برای درد قاعدگی

بهترین زمان مصرف عرق گیاهی کاسنی برای درد قاعدگی خانم ها می توان گفت چند روز قبل قاعدگی می باشد، کاسنی را می توانید حداقل 2 روز قبل از قاعدگی مصرف کنید تا درد شکم و اضطراب شما کاهش یابد. روزانه بعد از هر وعده غذایی می توانید عرق کاسنی را مصرف کنید.

7.عرق کاسنی درمان استرس

عرق کاسنی یک از بهترین خواص هایی که دارد می توان گفت برای کاهش استرس و اضطراب بسیار مفید می باشد. مصرف عرق گیاهی کاسنی بی شک می تواند به آرامش ذهن شما تاثیر خوبی بگذارد، همچنین اگر که می خواهید تاثیر بهتری از این گیاه داشته باشید ما پیشنهاد می کنیم حتما از دمنوش کاسنی هم مورد استفاده قرار دهید، بی شک تاثیر بسیار خوبی برای استرس شما خواهد گذاشت. در قسمت پایین مقاله نحوه مصرف کاسنی برای رفع استرس را توضیح داده ایم با ما همراه باشید.

نحوه مصرف کاسنی برای استرس

کاسنی برای رفع استرس می تواند معجره آسا باشد، برای رفع استرس و داشتن خوابی راحت می توانید قبل خواب یک لیوان عرق کاسنی را با مقدار کمی آب ترکیب کنید و میل کنید.

8.عرق کاسنی برای کاهش قند خون

یکی دیگر از خواص های عرق گیاهی کاسنی می تواند برای کاهش قند خون مفید باشد. اینولین موجود در کاسنی باعث تجزیه کربوهیدرات ها در رورده می شود و می تواند برای رشد باکتری های مفید کمک بسیار زیادی بکند، این عمل باعث افزایش جذب قند خون در عضلات بدن می شود که موجب نیاز به انسولین در فرد را بسیار کاهش می دهد.برای نحوه مصرف عرق کاسنی برای قند خون می توانید ادامه مقاله را مطالعه کنید.

نحوه مصرف عرق کاسنی برای کاهش قند خون

همانطور که برای شما عزیزان توضیح دادیم عرق گیاهی کاسنی برای کاهش قند خون می توانید مفید باشد. نحوه مصرف عرق کاسنی می توانید صبح ناشتا و بعد میل شام باشد.

9.عرق کاسنی برای زردی نوزاد

با تحقیقاتی که انجام دادیم برای درمان علائم زردی نوزاد شست و شوی دست و پای نوزاد با عرق گیاهی کاسنی می تواند مفید باشد. برای پیشگیری از افت دمای بدن نوازد شما بهتر است قبل از این کار عرق کاسنی را کمی حرارات دهید تا کمی ولرم باشد، سپس می توانید یک یا دو لیوان کاسنی را در یک قاب بریزید و نوزاد را حدود 5یا10 دقیقه با کاسنی ماساژ دهید، این عمل باعث ترمیم سلول های کبد کرده می شود و می تواند برای رفع زردی کودک شما بشود.

خواص-عرق-کاسنی

مضرات عرق کاسنی چیست

می توان گفت هر عرق گیاهی به نوبه خود می تواند مظرات خود را به دنبال داشته باشد، چند مورد از مظرات عرق گیاهی کاسنی را برای شما عزیزان در قسمت پایین ارائه می دهیم:

 • زایمان زودرس
 • افت فشار خون
 • ترشحات صفرا
 • ترش کردن معده
 • مظر برای سنگ کیسه صفرا

نتیجه گیری: 

لازم به ذکر است هر عرق گیاهی به نوبه خود خواص درمانی بیشماری دارد، کاسنی یکی از بهترین عرقیات گیاهی شناخته شده است که چندین سال مردم عزیزمان از این عرق گیاهی برای رفع انواع بیماری مورد استفاده قرار می دهند، همچنین طب سنتی در گذشته برای انواع مشکلات کبدی از عرقیجات مرغوب استفاده می کردند. امروزه نیز به نظر می رسد مصرف عرقیجات برای مقابله با انواع بیماری ها از جمله کبد چرب،کمک به دستگاه گوارش، تقویت سیستم ایمنی و…بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و عرق کاسنی یکی از آن دسته عرقیات می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.8]

1 دیدگاه در “خواص عرق کاسنی

 1. فرناز علینژاد گفت:

  فیلم خیلی آموزنده بود مرسی عزیزم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *